Najczęściej zadawane pytania

  PYTANIA OGÓLNE

 • 1. Jaki jest skład produktów PHYTO?

  Laboratoria PHYTO wybierają części roślin najbogatsze w substancje aktywne. W formule jednego tylko produktu PHYTO może się znaleźć nawet 40 różnych wyciągów roślinnych i olejków eterycznych.

  Każdy preparat zawiera wyciągi roślinne w odpowiednio dobranych stężeniach, tak by precyzyjnie dostosować się do potrzeb każdego rodzaju włosów. Dla laboratoriów PHYTO ekologia to nie  moda, lecz zobowiązanie, podjęte od samego początku działalności, to znaczy ponad 40 lat temu.

 • 2. Dlaczego szampony PHYTO są sprzedawane w opakowaniach aluminiowych?

  Jest to związane z troską o środowisko naturalne. Nasze produkty są pakowane w pojemniki aluminiowe lub szklane, co pozwala zredukować do minimum stosowanie substancji konserwujących. Opakowania te nadają się do recyklingu.

   

 • 3. Czy produkty PHYTO są testowane na zwierzętach?

  Nie przeprowadzamy żadnych testów na zwierzętach.

  Stosujemy nowe, alternatywne metody, rekomendowane przez naszego biegłego toksykologa. Są one dobierane indywidualnie, w zależności od typu produktu.

   

 • 4. Czy jest możliwość otrzymania próbek produktów PHYTO?

  Nie przesyłamy próbek naszych produktów.

  Jeśli chcesz przetestować któryś z naszych produktów, zapraszamy do aptek, prowadzących sprzedaż preparatów Phyto - adresy na stronie w zakładce "Gdzie kupić?"

   

 • 5. W jaki sposób dokonać wyboru spośród całej bogatej gamy szamponów PHYTO?

  Phyto oferuje szeroki wachlarz szamponów do włosów. Aby sprawdzić, który z nich będzie najlepszy dla Twojego typu włosów, kliknij w link.

 • 6. Jaka jest różnica między maską a odżywką do włosów?

  Maska to preparat o bardzo bogatym składzie i działaniu. Nawilża, odżywia i regeneruje włókna włosowe, aż do ich najgłębszych warstw. Powinno się ją pozostawiać na włosach na pewien czas, krótszy lub dłuższy, w zależności od grubości i stopnia porowatości włosów.

  Nasze odżywki pielęgnacyjne PHYTOBAUME to preparaty o szybkim działaniu upiększającym i ułatwiającym rozczesywanie włosów. Nie ma konieczności pozostawiania ich na włosach.

 • 7. Czy istnieje gama produktów słonecznych PHYTO?

  Tak, mamy gamę produktów słonecznych: PHYTOPLAGE. To idealne preparaty, które zapewnią ochronę, odpowiednie nawilżenie i odżywienie Twoich włosów!

 • 8. Czym różnią się między sobą poszczególne preparaty przeciwdziałające wypadaniu włosów (PHYTOLIUM 4, PHYTOCYANE)?

  PHYTOLIUM 4 to preparat do stosowania w przypadku przewlekłego i zaawansowanego wypadania włosów u mężczyzn. Stworzony na bazie roślinnych komórek macierzystych. Przedłuża cykl życia włosów, poprawiając jednocześnie ich gęstość i przyspieszając wzrost. Do stosowania 2- 3 razy w tygodniu przez okres 3 miesięcy.

  PHYTOCYANE jest preparatem przeznaczonym dla osób, uskarżających się na okresowe wypadanie włosów. To produkt stworzony specjalnie dla kobiet (stres, zmęczenie, dieta, ciąża). Wzmacnia włosy i opóźnia proces siwienia.

  PHYTOPHANERE to suplement diety,  wzmacniający włosy i paznokcie. Do stosowania 2 kapsułki dziennie przez okres 3 miesięcy.

 • 9. Jak odczytać datę ważności produktu Phyto?

  Aby odczytać datę ważności produktu Phyto, skorzystaj z naszego kalkulatora.