Pasja pewnego człowieka.

 W jaki sposób pewien wizjoner zdołał wykorzystać sekrety natury aby służyły Twoim włosom. 

Patrick Ales, awangardowy wizjoner, twórca marki, zlalazł sposób, by nakłonić wszystkie sekrety natury do wspólnego działania na rzecz piękna.

Zwiastunem była PHYTOTHERATHRIE*, opatentowana przez Patricka Alesa w 1967 r.: była to pierwsza marka kosmetyczna z przedrostkiem PHYTO- w nazwie.

* phyto = roślinny, Thera = pielęgnacja, Thrie (od trixos) = włosy.

Patrick Ales - 1967

Pionier w
dziedzinie pielęgnacji
włosów przy użyciu wyciągów
roślinnnych

 Nasze włosy są jak my sami - substancje chemiczne im szkodzą, zaś produkty naturalne mają na nie dobroczynny wpływ. 

Dla zachowania urody i zdrowia
Twoich włosów niezbędna jest nauka, lecz musi to być nauka w służbie natury. Jako pionier w dziedzinie stosowania wiedzy na temat roślin, Phyto jest dziś w stanie wykorzystać najnowsze postępy badań dla pielęgnacji Twoich włosów.

Już od ponad 40 lat PHYTO współpracuje ze środowiskami naukowymi, opracowując innowacyjne produkty pielęgnacyjne o naukowo potwierdzonej skuteczności działania, a to dzięki prowadzonym badaniom klinicznym, testom naukowym, jak też poprzez uzyskiwanie patentów.

Preparaty do pielęgnacji włosów PHYTO czerpią swą moc z samego serca świata roślin, pozyskując zeń najsilniejsze składniki aktywne, dzięki czemu skutecznie chronią zdrowie i naturalne piękno włosów.

95%
składników
pochodzenia
roślinnego i naturalnego.

Produkty PHYTO oparte są na ponad 500 różnych składnikach aktywnych i w ponad 95% składają się z substancji pochodzenia roślinnego i naturalnego.

Dzięki wysokim stężeniom zawartych w nich składników aktywnych, produkty PHYTO wykorzystują moc płynącą z roślin, by pielęgnować Twoje włosy.

Karta
PHYTO
 Artykuł 1 

Szacunek dla przyrody

Od 1968 roku, nasze badania opierają się wyłącznie na odnawialnych źródłach wyciągów roślinnych. Nasza filozofia idzie w parze z głębokim szacunkiem wobec przyrody, a to skłoniło nas do polegania przede wszystkim na własnych uprawach roślin. W ten sposób sprzyjamy zachowaniu naturalnej bioróżnorodności (Arboretum w la Lienne, ośrodki upraw roślin na południu Francji). Do produkcji naszych preparatów wykorzystujemy około 500 różnych wyciągów roślinnych.
 Artykuł 2 

Surowce wtórne

Już od 40 lat stosowane przez nas opakowania są zgodne z naszą polityką ekologiczną, zmierzającą do ograniczenia zanieczyszczenia środowiska naturalnego. Używane przez nas kartony produkowane są z półproduktów, pochodzących z drewna, pozyskiwanego ze zrównoważonej gospodarki leśnej, prowadzonej z zastosowaniem ścisłych reguł: w miejsce każdego ściętego drzewa natychmiast sadzone jest nowe.
 Artykuł 3 

Przede wszystkim nie szkodzić

W ramach naszej działalności nieustannie sprawdzamy każdą możliwość stosowania procedur jak najlepiej wpisujących się w idee ekologii. Dzięki temu nasze procesy produkcyjne ewoluowały w czasie w taki sposób, by osiągnąć aktualny stan, w którym nie powodują zanieczyszczeń środowiska (woda osmotyczna, dekokcja, energia wiatrowa, gaz ziemny).
 Artykuł 4 

Utylizacja odpadów

Dokładamy wszelkich starań, aby regularnie przeprowadzać akcje, zmierzające do redukcji ilości produkowanych przez nas odpadów, do ich utylizacji oraz do eliminacji marnotrawstwa, poprzez: sortowanie papieru, oczyszczanie ścieków, zwiększanie wykorzystania surowców wtórnych.
 Artykuł 5 

Ochrona naturalnej fauny

W naszych produktach nie używamy najmniejszych nawet ilości składników pochodzenia zwierzęcego. Jedynie w niektórych z nich wykorzystujemy wosk pszczeli, miód i jaja. Ponadto nigdy nie testujemy naszych preparatów na zwierzętach.
 Artykuł 6 

Stawiamy na jakość

Nasze produkty zawierają co najmniej 90% składników pochodzenia roślinnego i naturalnego. Proces ich opracowywania na etapie wstępnym przewiduje ścisłą selekcję naturalnych składników (i ich identyfikowalności), zaś proces pozyskiwania ekstraktów jest przeprowadzany w taki sposób, aby uzyskiwać jak najwyższe stężenia substancji aktywnych, jako najcenniejszych składników, zapewniających skuteczność naszych produktów.
 Artykuł 7 

Oferujemy wyłącznie skuteczne produkty

Każdy nowy preparat, opracowany w trakcie naszych badań, poddawany jest rygorystycznym testom klinicznym, przeprowadzanym w środowisku szpitalnym lub przez niezależne laboratoria, tak by upewnić się, że nowy produkt jest nieszkodliwy, skuteczny i przyjemny w stosowaniu.
 Artykuł 8 

Oferujemy wyłącznie bezpieczne produkty

Dobór kompetentnych i uznanych ze względu na swoją wiedzę współpracowników zawsze miał dla nas podstawowe znaczenie. Współpracujemy zatem z toksykologami, naukowcami i specjalistami z największych jednostek badawczych (CNRS [Centre national de recherche scientifique - Krajowy Ośrodek Badań Naukowych], Instytut Pasteura itp.), dzięki czemu produkowane przez nas preparaty są skuteczne, bezpieczne, bez żadnych przeciwwskazań do stosowania czy efektów ubocznych.
 Artykuł 9 

Dobór zaangażowanych partnerów

W celu utrzymania wysokiego poziomu ekologiczności, wybieramy dostawców, którzy sami są zaangażowani w działania na rzecz długotrwałego rozwoju (certyfikacje, GMP [Dobre Praktyki Produkcyjne], działalność na rzecz społeczności).
 Artykuł 10 

Przestrzeganie przepisów

W naszej działalności przestrzegamy przepisów międzynarodowych konwencji, dotyczących organizacji pracy, zwłaszcza w obszarze ochrony pracowników: zakazu pracy nieletnich, zakazu jakiejkolwiek pracy przymusowej.

Piękno
Twoich
włosów

 Dbasz o swoje włosy? 
 Phyto zadba 
 o nie jeszcze lepiej 

Produkty pielęgnacyjne PHYTO dostosowują się do potrzeb każdego rodzaju włosów - począwszy od codziennej pielęgnacji, aż po problemy związane z wypadaniem włosów lub z łupieżem - działając w sposób jednocześnie naturalny, skuteczny i silny.Twoje włosy,

dzięki odpowiedniej pielęgnacji, są zdrowe i pełne życia.

Making-of
kulisy kampanii 2014
Innowacje

 Ponad 40 lat pionierskich badań,
a to jeszcze nie koniec ... 

Nawilżający krem do pielęgnacji dziennej, z wyciągami z 7 roślin, przeznaczony do włosów suchych. Regeneruje i nadaje połysk.

Phyto 7 jest pierwszym kremem przeznaczonym do włosów, na dzień. Jego unikalna formuła, zawierająca 99% składników pochodzenia roślinnego, łączy w sobie wyciągi z 7 roślin o właściwościach nawilżających i odbudowujących.

1968
 Phyto 7 
Pierwszy krem
do włosów na dzień

Eliksir na bazie ziół, pobudzający owłosioną skórę głowy.

Phytopolleine, preparat opracowany w wyniku dziewięcioletnich badań, jest pierwszym produktem do włosów, zawierającym olejki eteryczne. Ten uniwersalny eliksir, w 100% roślinny, zawiera wyciąg z 1750 mg świeżych roślin w każdej porcji 25 ml preparatu.

1969
 Phytopolleine 
Pierwszy preparat pielęgnacyjny do włosów na bazie olejków eterycznych.

Olejek do włosów – wysoki stopień ochrony.

Pierwszy produkt oparty na zupełnie nowej koncepcji ochrony włosów przed szkodliwym oddziaływaniem promieni słonecznych.
Formuła olejku łączy działanie wielu ochronnych olejów roślinnych, dobranych ze względu na ich właściwości pielęgnacyjne, z filtrami przeciw promieniowaniu UV.

1976
 Phyto plage 
Pierwszy kosmetyk pielęgnacyjny do włosów, zapobiegający szkodliwemu oddziaływaniu promieni słonecznych.

Suplement diety, wzmacniający włosy i paznokcie.

Pierwszy wprowadzony na rynek suplement diety, wzmacniający włosy. Zawiera duże dawki witamin, niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych i wyciągów z roślin, dzięki czemu przeciwdziała wypadaniu włosów i poprawia odporność paznokci. Ponad 95% zadowolonych konsumentów.

1980
 Phytophanere 
Pierwszy suplement diety o działaniu wzmacniającym włosy i paznokcie.

Naturalny lakier na bazie fibroiny jedwabiu.

Pierwszy na rynku lakier naturalny, zawierający gumy roślinne i fibroinę jedwabiu.
Bez propelentu.

1989
 Phytolaque soie 
Phytolaque soie naturalny stylizujaco - odżywczy spray na bazie jedwabiu. Pierwszy lakier na bazie wyciągów z roślin, nie zawierający propelentu.

Wypadanie włosów u kobiet spowodowane stresem, zmęczeniem, dietą lub ciążą.

Pierwszy preparat pielęgnacyjny do włosów, na bazie procyjanidów pozyskiwanych z winogron oraz Ginkgo Biloba, przeznaczony do zwalczania przejściowego lub reakcyjnego wypadania włosów u kobiet. Koncentrat Phytocyane zapewnia kompleksową pielęgnację włosów, przeciwdziałając ich wypadaniu i objawom starzenia.

1992
 Phytocyane 
Pierwsza kuracja zapobiegająca wypadaniu i przywracająca włosom gęstość, przeznaczona dla kobiet.

Inteligentny szampon z progénium.

Progénium to składnik aktywny, opatentowany przez Laboratoria Phytosolba, który chroni i wzmacnia florę bakteryjną owłosionej skóry głowy.
Z każdym kolejnym zastosowaniem, skóra głowy zyskuje coraz lepszą ochronę.

2006
 Phytoprogenium 
Pierwszy inteligentny szampon do włosów.

Serum odbudowujące włosy na całej długości, aż po końce - do włosów zniszczonych i łamliwych.

Zainspirowana medycyną estetyczną, formuła serum Phytokératine łączy w sobie keratynę pochodzenia w 100% roślinnego z kwasem hialuronowym, dzięki czemu preparat wzmacnia strukturę włosów, jednocześnie je odżywiając. Serum Phytokératine, ostatnio wprowadzone na rynek przez Laboratoria Phytosolba, otrzymało nagrodę SANTÉ MAGAZINE 2011

2010
 Phytokeratine 
Cała moc roślinnej keratyny dla odbudowy Twoich włosów.
Retour