Phyto Color trwała koloryzacja stworzona właśnie dla Ciebie!
Phyto Color trwała koloryzacja stworzona właśnie dla Ciebie!
Trwała, pełna blasku koloryzacja, która pozwoli zmienić Twój naturalny kolor włosów przyciemniając go lub rozjaśniając o 1-2 tony.

Wysokie stężenie pigmentów roślinnych pozwala na uzyskanie pożądanego odcienia, wnikając głęboko w strukturę włosa. PHYTO COLOR jest idealnym rozwiązaniem jeśli chcesz pokryć siwe włosy (także w 100%), rozświetlić swój kolor intensywnymi lub subtelnymi refleksami i dodać włosom blasku. Także wtedy gdy chcesz odmienić swój wygląd i przetestować całkiem nowy kolor.

Czy koloryzacja z użyciem PHYTO COLOR nie niesie ze sobą ryzyka dla alergików?

Nie, farby do włosów PHYTO COLOR są produktami bezpiecznymi stworzonymi specjalnie dla osób o wrażliwej skórze, ale nikt tak naprawdę nie jest do końca odporny na reakcje podrażnieniowe występujące po użyciu różnych produktów.
Dwa często używane w farbach składniki: PPD (parafenylenodiamina) i rezorcyna są głównymi czynnikami odpowiedzialnymi za alergie kontaktowe na farby do włosów.
Testowane pod kontrolą dermatologiczną formuły Phyto Color nie zawierają PPD i rezorcyny, minimalizując w ten sposób ryzyko alergii.
Tak jak w przypadku każdej koloryzacji zalecane jest wykonanie na 48 godzin przed każdorazowym zastosowaniem testu alergicznego na skórze.

Jaka jest zawartość pigmentów roślinnych?

Pigmenty roślinne są ekstrahowane z roślin znanych od wieków ze swoich naturalnych właściwości barwiących - drzewo kampeszowe, nachyłek barwierski, marzana barwierska, janowiec barwierski, brezylka. Dobrze tolerowane, używane w odpowiednich stężeniach dają farbom PHYTO COLOR wyjątkowe, wspaniałe odcienie i naturalne świetliste refleksy - chroniąc jednocześnie włosy i skórę głowy.

Jestem w ciąży. Czy mogę korzystać z PHYTO COLOR?

Tak. Nie ma badań naukowych, które potwierdzałyby konieczność zmiany w ciąży nawyków związanych z farbowaniem włosów. Zabieg koloryzacji w czasie ciąży nie niesie ze sobą ryzyka. Należy jedynie przestrzegać wykonania testu wrażliwości na 48 godzin przed farbowaniem włosów.

Czy mogę wykonać zabieg koloryzacji przed wyjściem na słońce?

Tak, ale należy chronić włosy ponieważ kolor ma tendencję do płowienia pod wpływem promieni UV.
Odkryj ochronę przeciwsłoneczną i pielęgnację, którą dają preparaty PHYTO PLAGE.

Mam podrażnioną skórę głowy - czy mogę farbować włosy?

Nie. Należy zaczekać z wykonaniem koloryzacji, aż skóra głowy wróci do normalnego stanu.

Mam długie włosy i sporo siwych włosów. Czy wystarczy mi 1 opakowanie do wykonania koloryzacji?

Nie. Zalecane jest zaopatrzenie się w 2 opakowania. 1 zestaw Phyto color jest przewidziany do nałożenia na włosy krótkie do średnio długich (do ramion).

Czy mogę połączyć farbowanie i zabieg trwałej ondulacji?

Nie - nigdy tego samego dnia! Po takim zabiegu należy odczekać dwa tygodnie aby włosy odpoczęły.

Czy mogę użyć PHYTO COLOR po wykonaniu henny?

Nie. Henna nie może być łączona z trwałą koloryzacją. Wskazane jest zaczekanie aż do całkowitego usunięcia henny zanim zostanie wykona koloryzacja włosów.

Chcę wykonać jaśniejsze pasemka na moim kolorze włosów. Jak to zrobić?

Możesz wykonać koloryzację PHYTO COLOR w domu, a następnie kilka jaśniejszych pasemek u swojego fryzjera.

Mam odrosty, ale nie chcę farbować włosów na całej długości, co zrobić?

Odrosty o długości 1-1,5 cm pojawiają się po około miesiącu. Trzeba więc powtarzać zabieg koloryzacji co 3 do 5 tygodni. W prosty sposób wykonasz farbowanie odrostów posługując się instrukcją załączoną do opakowania.

Czy niewykorzystaną część produktu można zachować do następnej aplikacji?

Nie można użyć ponownie gotowej mieszanki. Służy ona wyłącznie do jednorazowego użycia.
Można natomiast użyć niezmieszanych wcześniej składników. Jest to możliwe wyłącznie przy przechowywaniu obu składników mieszanki (utleniacz i krem koloryzujący) oddzielnie w oryginalnych, szczelnie zamkniętych opakowaniach, bez dostępu powietrza.
Należy jednak pamiętać, że nieprecyzyjne podzielenie utleniacza i/lub kremu koloryzującego może spowodować uzyskanie koloru innego od zakładanego.

Mój kolor wydaje się zbyt jednolity i matowy. Co zrobić żeby tego uniknąć?

Taki efekt może być spowodowany nadmiernym nagromadzeniem pigmentu we włosie, w wyniku wielokrotnego nakładania farby. Zaleca się przeprowadzać co drugą koloryzację tylko na odrostach, na przemian z klasycznym farbowaniem. Pozostaw farbę na 30 minut, a następnie spłucz (postępuj według instrukcji wewnątrz opakowania).
Taki stan może być także spowodowany nadmiernie suchymi, porowatymi włosami (rozchylone łuski).
Nie zapomnij o pielęgnacji odżywiającej Twoje włosy przed podjęciem decyzji o koloryzacji.

Co zrobić aby mój kolor był głęboki i trwały?

Nie zaleca się stosowania produktów pielęgnacyjnych do włosów zawierających silikony (szampony, maski itd.) przed koloryzacją. Silikony odkładają się na włosie tworząc warstwę okluzyjną, która utrudnia wnikanie farby. Jeśli zwykle używasz takich produktów, na dzień przed farbowaniem użyj oczyszczającego szamponu PHYTONEUTRE, żeby pozbyć się zanieczyszczeń z włosów.
Jeśli Twoje włosy są zmęczone, matowe i porowate użyj pielęgnacji, która pomoże je zregenerować - PHYTO poleca zastosowanie HUILE D'ALES na tydzień przed zabiegiem koloryzacji. Kolor przyjmie się idealnie i będzie intensywny.

Wybierz odpowiedni dla siebie kolor.
Wybierz odpowiedni dla siebie kolor.

Dobór właściwego koloru jest kluczowy dla satysfakcjonującego farbowania. Wybrany odcień i refleksy muszą być zgodne z Twoim naturalnym kolorem włosów, odcieniem cery i kolorem oczu.

Odpowiedni kolor poprawi Twój wygląd i doda twarzy nowego blasku!

Jeśli masz jasną cerę i oczy - wybierz naturalne kolory: jasny lub ciemniejszy blond. Delikatne odcienie poprawią koloryt cery. Unikaj zbyt intensywnych odcieni mahoniu i miedzi, które nie będą dla Ciebie korzystne.

Jeśli masz koralowy lub morelowy odcień cery i orzechowe lub zielone oczy - zdecydowana większość kolorów będzie dla Ciebie odpowiednia. Jednak najlepsze będą kolory ciepłe: złoto, karmel i miedź. Unikaj zgaszonych odcieni czerni i zimnych blondów, które mogą sprawić że Twoja cera będzie wyglądała niekorzystnie.

Jeśli masz ciemną cerę i oczy - zdecyduj się na kolor czarny lub kasztanowy z czekoladowymi refleksami lub żywszy kolor jak np. mahoń. Unikaj złota i miedzi.

!! Aby otrzymać on line poradę kolorystyczną PHYTO COLOR dopasowaną do Twoich potrzeb kliknij tu. Pomożemy Ci znaleźć Twój idealny kolor.

Waham się pomiędzy 2-ma kolorami.

Wybierz jaśniejszy z kolorów nad którymi się zastanawiasz. Łatwiej będzie Ci później ewentualnie pogłębić czy przyciemnić uzyskany odcień. Najlepiej jeśli wybierzesz kolor najbardziej zbliżony do Twojego naturalnego lub jeden z odcieni od 1 do 2 tonów jaśniejszy lub ciemniejszy.

Czy mogę zmienić kolor z kasztanowego na jasny blond?

Nie, ponieważ używając PHYTO COLOR możesz rozjaśnić włosy o dwa tony od Twojego naturalnego koloru.
Uwaga: nie można rozjaśnić włosów farbowanych, bez uprzedniej dekoloryzacji.

Mam 95% siwych włosów, czy PHYTO COLOR całkowicie je pokryje?

Tak, PHYTO COLOR to trwała koloryzacja, która pokrywa 100% siwych włosów. Pokrywa także pasemka i odrosty. Rozpocznij aplikację od miejsca gdzie jest najwięcej siwych włosów, nie wahaj się pozostawić koloryzacji na dodatkowe 10 minut.

Mam dużo siwych włosów, czy mogę użyć dowolnego koloru?

Nie. Nie należy używać kolorów ze zbyt intensywnymi, jasnymi refleksami (miedzianymi lub mahoniowymi), które mogą być zbyt intensywne.
Jeśli ilość siwych włosów jest większa niż 50%, polecamy połączyć równe ilości wybranego koloru z refleksami (np. 6 AC) z kolorem podstawowym, bez refleksów o tej samej barwie (6). Jeśli wybraliśmy np 4MC nalezy wymieszać z 4.

Mam pasemka - czy mogę farbować włosy jak zwykle?

Tak. Żeby przywrócić blask pasemkom i jednocześnie utrzymać lekki wygląd fryzury, użyj odcienia zbliżonego do koloru Twoich pasemek. Jeśli chcesz pokryć pasemka użyj koloru ciemniejszego niż odcień pasemek.

Jestem mężczyzną i chcę pokryć moje siwe włosy, jednocześnie zachowując naturalny wygląd, co mam zrobić?

Kieruj się przy wyborze odcieniami bez refleksów, w kolorach odpowiadających naturalnej barwie Twoich włosów (czarny, brąz, kasztan lub blond).
Wskazówka: po 10 minutach delikatnie zwilż włosy ciepłą wodą i masuj do uzyskania emulsji, ponownie pozostaw na kolejne 10 minut, następnie spłucz.

Przedłużenie trwałości koloru.
Przedłużenie trwałości koloru.
Nawet najpiękniejszy kolor nie będzie trwały i efektowny jeśli Twoje włosy będą zniszczone, suche i porowate.

Aby utrzymać intensywny i głęboki kolor musisz dbać o swoje włosy codziennie używając, odpowiednich produktów pielęgnacyjnych.

Kolor nie trzyma się na moich włosach, co zrobić?

Jeśli Twoje włosy są zmęczone, matowe i porowate użyj pielęgnacji, która pomoże je zregenerować - PHYTO poleca zastosowanie HUILE D'ALES na tydzień przed zabiegiem koloryzacji. Kolor przyjmie się idealnie i będzie intensywny.

Jak zachować na dłużej intensywny kolor i blask włosów farbowanych?

Stosuj preparaty utrwalające i chroniące kolor: nadający połysk szampon i głęboko odżywiającą maskę PHYTOCITRUS zawierające ekstrakt z grejpfruta, wygładzający łuski włosa i utrwalający kolor.
Czy wiesz, że kwasy zawarte w grejpfrucie mają właściwości zamykające rozchylone łuski włosa. Ten niezwykły duet PHYTO pomoże Ci przedłużyć trwałość koloru i nada Twoim włosom niezrównany blask.
Aby ekspresowo zadbać o włosy farbowane używaj również odżywki utrwalającej kolor PHYTOBAUME ECLAT COULEUR, która stosowana po każdym myciu chroni kolor, przedłuża jego trwałość, pozostawia włosy perfekcyjnie gładkie i łatwe do rozczesania.