« „Są chwile, kiedy czujesz,
że musisz się podrapać.To niezręczne,
stresujące i bolesne.” »

PhytoApaisant

Rytuał pielęgnacyjny, który łagodzi i daje ulgę wrażliwej i podrażnionej skórze głowy

Formuły o wysokiej koncentracji składników roślinnych dla wrażliwej skóry głowy

Od 1994 roku Laboratoria PHYTOSOLBA dbają  o pielęgnację wrażliwej skóry głowy. W 2020 roku do szamponu PHYTOAPAISANT dołączyły dwa nowe, specjalistyczne produkty pielęgnacyjne o formule zawierającej ponad 97% składników pochodzenia naturalnego. Skóra głowy jest ukojona, a dolegliwości złagodzone.

Odkryj

DLACZEGO SKÓRA GŁOWY JEST WRAŻLIWA

WYJAŚNIAMY

KONIEC KRYZYSÓW!

Możemy wyróżnić dwa stadia wrażliwości skóry. Przewlekła, codzienna wrażliwość, ze skórą głowy dającą uczucie dyskomfortu oraz stan krytyczny, charakteryzujący się zwiększonym dyskomfortem, intensywnym swędzeniem i uczuciem nagrzewania skóry, który przechodzi w stan nadwrażliwości. Ten stan napięcia wymaga natychmiastowego złagodzenia i uspokojenia.

Ultrałagodzący
szampon

NATYCHMIASTOWE
I TRWAŁE UKOJENIE

Formuła tego szamponu pielęgnacyjnego zawiera wywar z mydlnicy, niezwykle delikatną substancję pieniącą i kojący olej kamelinowy. Szampon natychmiast wzmacnia uszkodzoną barierę ochronną skóry i skutecznie łagodzi dyskomfort.

GEST KURACJI PHYTO

Nakładać miejsce obok miejsca na suchą skórę głowy. Stosować w ramach dwu- lub trzytygodniowej kuracji.

Odkryj

Szampon
łagodzący

ŁAGODNE OCZYSZCZANIE I PRZYWRÓCENIE RÓWNOWAGI

Jego płynna formuła tworzy delikatną pianę, która oczyszcza skórę głowy z największą łagodnością. Dzięki wyciągowi z portulaki oraz wywarom z lipy i passiflory łagodzi podrażnienia. Do stosowania na co dzień, poza okresami kryzysu, w celu przywrócenia równowagi skóry głowy.

GEST KURACJI PHYTO

Stosować na wilgotną skórę głowy. Delikatnie wmasować. Pozostawić na 2 minuty i spłukać. Skoncentrowana formuła - stosowac niewielka ilość.

Odkryj

Serum łagodzące
swędzenie

KONCENTRAT SOS

Zaraz po nałożeniu na skórę, żelowa formuła zapewnia uczucie intensywnej świeżości, które jest źródłem głębokiej ulgi. Ekstrakt z głożyny oraz wywary z lipy i passiflory uspokajają skórę głowy, zapewniając długotrwałą ulgę.

GEST KURACJI PHYTO

Nakładać na suche włosy, dokładnie w miejsce, które potrzebuje ukojenia. Delikatnie wmasować, aby zapewnić wnikanie produktu. Bez spłukiwania.

Odkryj

SKŁADNIKI AKTYWNE


Phytoapaisant - Wywar z mydlnicy


Wywar z mydlnicy

Nadaje kosmetykowi właściwości pieniące i oczyszczające. Bogaty w saponiny delikatny środek powierzchniowo czynny, idealny do wrażliwej skóry głowy – pomaga utrzymać i wzmocnić barierę ochronną skóry, nie pozbawiając jej lipidów.


Phytoapaisant - Olej kamelinowy


Olej kamelinowy

Z nasion lnicznika siewnego otrzymuje się ceniony w tradycyjnej medycynie olej, który przeciwdziała bólom brzucha i wspomaga leczenie oparzeń. Olej ten jest bogaty w nienasycone kwasy tłuszczowe, redukuje stany zapalne i pomaga odbudować barierę ochronną skóry. Ponadto koi podrażnienia skóry głowy i łagodzi uczucie dyskomfortu.


Phytoapaisant - Wyciąg z głożyny


Wyciąg z głożyny

To drzewo pochodzące z Ameryki Południowej figuruje w lokalnej farmakopei jako środek łagodzący problemy żołądkowe. Ekstrakt otrzymany z kory głożyny wykazał działanie zmniejszające uwalnianie histaminy na początkowym etapie procesu zapalnego. Pomaga złagodzić uczucie dyskomfortu, zwłaszcza swędzenie.


Phytoapaisant - Wywar z lipy i passiflory


Wywar z lipy i
& passiflory

Wywary roślinne, uzyskane w procesie ekologicznej ekstrakcji, od zawsze zastępowały wodę w formułach PHYTO. Wywar z liści lipy oraz kwiatów i liści passiflory nadaje formule PHYTOAPAISANT właściwości uspokajające i zmiękczające.


Phytoapaisant - Wyciąg z portulaki


Wyciąg z portulaki

Wyciąg z portulaki, rośliny uprawianej od wieków ze względu na wartości odżywcze, znajduje zastosowanie na wszystkich kontynentach. Roślina ta ma właściwości przeciwdziałające podrażnieniom w zastosowaniu miejscowym. Wyciąg z portulaki jest zdolny do osłabienia reakcji zapalnej.